Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX

Astım ve Alerji İçin Himalaya Tuzu Lambaları

himalaya tuzu

                Bilimsel araştırmalar sonucu öğrenilen bazı gerçekler, gözle görülemeyecek bazı etkenlerin insan yaşamı üzerinde oldukça etkili olduğunu göstermektedir. Yaşadığımız ortamlarda bulunan iyonlar da bunlardan biri olmaktadır. Zira bunlar sıklıkla elektronik eşyalardan yayılan parçacıklardır. Bu parçacıkların insan sağlığı ve günlük yaşamı üzerindeki etkileri ise türüne göre değişmektedir. Örneğin pozitif iyonların yoğun olduğu ortamlarda insan beyni bundan etkilenebilmekte ve bu durum kişinin kendisini yorgun, asabi hissetmesine sebep olabilmektedir.

 

Bir diğer iyon türü olan negatif iyonlar ise pozitiflerin tam aksine insana rahatlık vermek gibi pek çok olumlu etkiyi beraberinde getirebilmektedir. Söz konusu parçacıklardan pozitif iyonlar, özellikle radyasyon yayan cihazlardan salınmaktadır. Örneğin evlerinizdeki kapalı ortamda çalışan bilgisayarlar, şarj olan cep telefonları, televizyonlar ve bunlar gibi birçok elektronik alet bu salınıma sebebiyet verebilmektedir. Negatif iyonlar ise salınan bu pozitif iyonların etkilerini giderecek özelliklere sahiptir.

 

İyon konusunda, madde ile enerji arası bir geçiş olduğu tahmin edilen tuz minerallerinin de etkisi büyüktür. Himalaya tuzunun ise normal tuzlardan farklı yapısı sayesinde bu yöndeki etkisi çok daha dikkat çekici boyuttadır.

 

Himalaya tuzu lambalası yaydığı iyonlar bakımından tam bir negatif iyon deposudur. Bu yüzden himalaya tuzu lambası faydaları olarak doğrudan negatif iyonların faydalarını söylemek bile yerinde olacaktır. Zira bu iyonlar sayesinde himalaya tuz lambaları; stresi alır, depresif ruh halinin geçmesine yardımcı olur, kişinin zinde hissetmesini sağlar, alerji riski olan ciltlerin korunmasına yardımcı olur, akciğerleri ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Tüm bunlara yine negatif iyon kaynaklı birçok olumlu katkı da ilave edilebilir.

 

Özellikle akciğerleri kuvvetlendirici etkisi sayesinde himalaya tuzu lambaları astım tedavisi için oldukça etkili birer kaynak olmaktadırlar. Akciğerlerin güçlü olması, astım rahatsızlığının en önemli çözüm yollarından biridir. Zira sıklıkla nefes darlığı çeken astım hastaları bu yolla oldukça rahatlatılabilmektedir.

 

Birçok alerjenden etkilenerek rahatsızlanan ciltler için de himalaya tuzu lambalarının faydalı olduğu bilinmektedir. Bunların kullanılması, insan vücudunu pek çok alerji riskinden koruyacaktır. Ancak himalaya tuzu ve lambasının tüm etkileri düşünüldüğünde, bu sayılanların sadece küçük bir kısım oluşturduğunu da belirtmeliyiz. Zira bu etkileri sayesinde himalaya tuzu, dünya ticaretinde ciddi öneme sahip bir ürün olmayı başarmıştır.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir