Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX

Himalaya Tuzu Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Küre şekilli himalaya tuzu

Himalaya tuzu adını aldığı Pakistan’da bulunan Himalaya Dağları’ndan çıkarıldığı bilinmektedir. Himalaya tuzu suda çözülebilen tek kristaldendir. Bu çözülüş sonucunda ise kimyasal yapısı değişmemektedir. Himalaya tuzu doğada bulunun en saf tuz olarak anılmaktadır. Dünyadaki en önemli kristal tuzlardan biri olan Himalaya tuzu yeryüzünde bulunan 84 adet minareli bünyesinde taşımaktadır.  Birçok derde deva olan Himalaya tuzu insan için çok zengin mineral kaynağıdır.  Bu doğa harikası tuz pek çok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Himalaya tuzu hangi hastalıklara iyi gelir;

Himalaya tuzu içerindeki kimyasal yapıdan dolayı özellikle böbrek taşları ve kumlarının erimesinde oldukça başarılıdır. Ayrıca kalp ritmini düzenleyerek kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltmaktadır. En önemli etkilerinden biriyse, kanser hastalığından oluşan kanser hücrelerin oluşumunu önlemeye yardımcı olur ve oluşan kanserli hücreyi de ayrıca tedavi eder. Ayrıca Himalaya tuzu yüksek tansiyon hastalığı, migren, astım, bronşit, baş ve boğaz ağrılarına iyi gelmektedir.  Himalaya tuzu beldeki ve boyundaki kireçlemeleri giderir ve romatizmanın da neden olduğu ağrıların ve tutulmaların geçmesine yardımcı olur. Birçok zorlu hastalıkların tedavisinde yardımcı olan Himalaya tuzu diyabet hastaları içinde ayrıca bir mucizedir. Kandaki şeker dengesini korur ve diyabet hastalarının olası krizlerini önler.

Himalaya tuzu iç hastalıklarda başarılı olduğu kadar deri hastalıklarında da oldukça başarılıdır. Genellikle ergenlik çağında çıkan, kadınların ve erkeklerin ortak sorunu olan akne tedavisinde yardımcı olur. Himalaya tuzu sedef hastalığı ve sedef tedavisinde ve alerji tedavisinde de oldukça başarılıdır. Ayrıca vücuttaki kronik yorgunluğa da oldukça iyi gelmektedir ve cildin erken yaşlanmasını engellemeye yardımcı olur.

Himalaya tuzunun faydaları;

 • Vücudun PH dengesini korur.
 • Kan basıncının düşmesine yardımcı olur.
 • Kalp, damar, böbrek, solunum, diyabet ve deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
 • Akne tedavisinde oldukça yaygın kullanılmaktadır.
 • Vücuttaki zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar.
 • Tansiyon hastalıklarına iyi gelir.

Himalaya tuzu nasıl kullanılır;

Bir bardak suyun içerisine bir parça Himalaya tuzu atılıp erimesini bekledikten sonra ( 1 hafta ), günde iki kere 1 çay bardağı suya, 1 çay kaşığı Himalaya tuzlu su katılıp tüketilmelidir.

Cilt güzelliği içinde ayrıca maskelerin içerisine yine 1 çay kaşığı kadar Himalaya tuzlu su katılıp kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir

2 Responses to Himalaya Tuzu Hangi Hastalıklara İyi Gelir

 1. ali yılmazoğlu dedi ki:

  Öncelikle insanlık namına böle bir hizmeti verdiğiniz için teşekkürler bende böbrek taşı var senelerdir böbrek taşı için nasıl bir kullanım öneriyorsunuz yardımcı olabilir misiniz?

  • admin dedi ki:

   Huş Forte, Avokado Forte, Spirulina Forte, Gökçek Aloe Vera Jel ve Gökçek İksir, Böbrek Taşı çayı ve Böbrek Çayı kullanmanız gerekir.Barsak Mantar ve Bakterileri toksik maddeler üretir ve Karaciğer bu toksik maddeleri arıtmaz ise diğer organlara depolanır ve organlarda çeşitli rahatsızlıklar görülmeye başlar. Günümüzde Bakterilerin teşhisi kan, idrar ve gaita tahlilleri hemen yapılabilir, fakat mantarların teşhisi hemen hemen imkansız ve ancak belirtileri ve dilden anlaşılabilir.Kimyasal ilaçlar ve yanlış beslenme mantarları çoğaltır ve vücudun asit-baz dengesini bozulur ve oluşan asitik ortamda mikroplar hızlı çoğalırlar.Aksi halde çok yoğun cüruf oluşur.Cüruflu ortamda ise bakteri, virüs ve mantarlar çok kolay çoğalır ve bağışıklık sistemi zayıflar, kişi önce halsiz, dermansız, yorgun olur ve aşırı uyur sonra ise birçok hastalığa yakalanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir