Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX

Himalaya Tuz Banyosu

himalaya tuz banyosu

Himalaya tuzları çok uzun yıllar öncesinde kuruyan denizlerde kalan tuzların üzerine yüksek basınç etkimesiyle oluşan kristal tuz yataklarından oluşmaktadır. Tuz yatakları arasında dünyada birinci sıradadır.

Himalaya tuzu doğada bulunan en saf tuzdur. Asırlar öncesinde kuruyan denizlerin bıraktığı bu tuzlar insan bedeni için gerekli birçok elementleri ve mineralleri içermektedir. Hücre zarından geçerek fayda sağlamaktadır. Hücrelerin sıvı dengesini sağlar. Vücutta oluşan toksinler bu tuz yardımı ile dışarı atılır. İnsan vücudunda birçok hastalığı tedavi edebilen etkisi vardır. Saf hali ile sofra tuzu olarak da kullanılabilir.

Alzheimer, şeker hastalığı, kanser tedavisi, baş ve boğaz ağrıları, sedef hastalığı, sivilce tedavisi, bronşit, diş temizliği, romatizma, kireçlenme, gut hastalığı, kemik erimesi, migren, kalp damar hastalıkları, böbrek taşı tedavisi, stres, depresyon, yüksek tansiyon gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

Tatile gidemeyen ve denize giremeyen insanların yardımına himalaya tuz banyosu koşmaktadır. Çünkü deniz suyunun insan vücuduna faydaları birçok insan tarafından bilinmektedir. Öyle ki himalaya tuz banyosu vücuda faydalarının yanında günün yorgunluğunu atmada, ayak kokmasına ve ayaktaki mantara da iyi gelmektedir.

Banyo tuzu nasıl kullanılır?
Suyla doldurulan küvet içerisine mineral bakımından oldukça zengin himalaya tuzu atılır. İçerisinde girilerek 20-30 dakika beklenilir. Etkisini kaybetmemesi için küvetten çıkarken duş almamakta fayda vardır. Çocuklar ve yaşlılar da bu banyoyu gönül rahatlığı ile yapabilir. Himalaya banyo tuzu vücut için yediden yetmişe herkes için oldukça etkili faydalar sağlar.

Tuz banyosunun faydaları

  • Vücuttaki zararlı toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur.
  • Dolaşım sistemine ve organlara olumlu etkiler yapar.
  • Böbrek taşlarının erimesine yardım eder.
  • Uyku problemi olanlara karşı düzenli uyumayı saplar.
  • Migren, kemik hastalıkları, kanser tedavisi, diyabet, Alzheimer, astım sedef, egzama, siğil gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

Ayak banyosu yapılarak da ayak temizliği ve sağlığı için kullanılır. Himalaya banyo tuzu vücut için oldukça faydalı bir doğal seçenektir. Masaj yapılarak deriye daha çabuk ve kolay nüfuz eder.

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir