Gökçek ŞifaSize Telefonunuz Kadar YakınızÜcretsiz Google Play'de
İNDİRX

Himalaya Tuz Odaları

himalaya tuz odaları

                Tuz insan vücudu için çok büyük önem taşır. Hücre sıvısı tuzludur. Vücutta bulunan sinir hücreleri herhangi bir organ hücresiyle bağlantılı değilken beyin hücreleri birbiriyle bağlantılıdır. Bu bağlantıya hücre sıvısının tuzlu olması neden olur. Vücutta tuz olmadığı takdirde hiçbir beyin ve organ fonksiyonu düzenli çalışamaz. Tüm yaşamsal işlemleri hücre içinde ve dışında bulunan tuzlu su sayesinde olmaktadır. Hücrelere besinler hücre sıvısı ile taşınmaktadır. Besinlerin dağılmasına difüzyon denir. Difüzyonu sıcaklık ve tuz oranı etkilemektedir. Bu nedenle vücutta su ve tuz dengesinin olması çok önemlidir.

 

Himalaya tuzu, vücut için önemli mineralleri içinde barındıran doğal bir üründür, hem dahili hem de harici olarak faydalıdır. Himalaya kristal tuz vücudun asit baz dengesinin kurulmasına yardımcı olur. Tüm organları olumlu olarak etkileyen himalaya tuzu, vücutta biriken ağır metallerin atılmasına da yardımcı olmaktadır. Himalaya tuzu düzenli kullanıldığında migren, kemik erimesi, gut, kilo kontrolü, diyabet ve alzheimer gibi hastalıkların önlenmesi ve ilerlemesini engellemektedir. Ayrıca himalaya tuzundan elde edilen farklı ürünlerle faydalarından yararlanılmaktadır.

 

Himalaya tuz odaları, tuz terapisinin yapıldığı yerlerdir. Tuz odalarında yüksek mineralli doğal tuzlar bulunur. Bu ortamlarda tuz terapisi ile vücudun eksik minerallerin yerine konması sağlanır. Esasında tuz terapisi eski tarihlerden bu yana uygulanmaktadır.

 

Ateşli enfeksiyon hastalıklarının, kanserin, tüberküloz ve yüksek tansiyon şikayetlerinin giderilmesi açısından faydalı olan tuz terapisi Halotherapy olarak da adlandırılmaktadır. Halotherapy uygulaması ile solunum yollarını alerjen maddelerden temizlenirken aynı zamanda sigara dumanının kalıntılarının da atılmasına yardımcı olmaktadır. Tuz terapisi, akciğerlerdeki bakterileri yok eder. Stres, konsantrasyon ve uykusuzluk gibi şikayetleri ortadan kaldırır.

 

Tuzun iyileştirici gücünün kullanıldığı himalaya tuz odaları aynı zamanda kalp yetmezliği gibi şikayetlerin giderilmesinde de faydalıdır.

 

Himalaya tuz terapisi, bağışıklık sistemini güçlendirir. Bunun için 10 ile 12 seans yeterli olmaktadır. Bronşit, sinüzit, kulak burun boğaz rahatsızlıkları, asım, soğuk algınlığı, kulak enfeksiyonu, sedef hastalığı, uykusuzluk, alerjik reaksiyonlar, deri iltihabı, egzama gibi hastalıkların tedavisinde tuz terapisi çok etkili bir yöntemdir.

 

İlginizi Çekebilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir